ال سی دی


نمایشگر دستگاه های کارتخوان به دو نوع سیمی یا فلتی تقسیم بندی میشوند

صفحه نمایشگر در دستگاه کارتخوان دارای صفحه سیاه سفید و یا رنگی میباشد 

نوع و مدل ال سی دی بسته به مدل دستگاه تغییر میکند

تعویض نمایشگر دستگاه کارتخوان یا همان ال سی دی باید توسط کارشناسان این حوزه انجام شوند 

 دستگاه های کارتخوان سیار با توجه به ماهیت کسب و کار شما مشتری عزیز در بعضی مواقع دچار ضربه و صدمات احتمالی می گردد. گاهی ممکن است که برای شما سوال  پیش بیاید که چه زمانی صفحه نمایش (LCD) دستگاه کارتخوان دچار مشکل می شود. صفحه نمایش دستگاه کارتخوان در صورت ضربه خوردن یا نفوذ آب به داخل دستگاه کارتخوان و نمایشگر آن، به مشکل خواهد خورد.

ال سی دی تاچ:

تاچ اسکرین یا Touch LCD صفحه ای است که با لمس آن، با گوشی موبایل یا تبلت تعامل برقرار می کنیم.
دو نوع تاچ ال سی دی وجود دارد: مقاومتی و خازنی. نمایشگر گوشی مقاومتی در برابر فشار لمس انگشت شما کار می کند. و لمس بدون فشار صفحه هیچ اثری روی فعالیت گوشی نخواهد داشت. بیشترین استفاده از این صفحات روی نمایشگر دستگاه های کارتخوان و تبلت های دریافت و ارسال محصول جهت کسب امضای دریافت کننده مورد استفاده قرار می گیرند.
صفحه نمایش لمسی مقاومتی: یک Touch LCD مقاومتی با برخورد لایه ایی در بالای صفحه نمایش که لمس می کنید با لایه رسانای الکتریکی زیر آن کار می کند. در لایه زیرین جریان الکتریکی جریان دارد. هنگامی که دو لایه با هم برخورد میکنند، جریان تغییر کرده و تماس شما را ثبت می کند.اگر با انگشت خود این نمایشگرها را فشار دهید، می توانید احساس کنید که صفحه نمایش کمی خم می شود، همین باعث می شود کار کند. به همین دلیل است که می توانید با فشار قلم یا هر جسم دیگری با این نوع نمایشگر ها کار کنید.
برای اتصال صفحه نمایش های LCD به بدنه و بردها از کابلی خاص استفاده می کنند. این کابل با نام فلت LCD شناخته می شود. در واقع فلت LCD وظیفه ارسال اطلاعات دو دیتا به صفحه نمایشگر را دارا می باشد.
صفحه نمایش دستگاه Newpos 7210 نیز از نوع فلتی بوده و به صورت رنگی و لمسی تولید شده است.